Ulrich Larsen

Uff, přemýšlím, jak někdo dokáže být tak odvážný, konzistentní a vlastně to asi musí být určitým způsobem psychopat, protože vydržet být deset let špiónem a přetvařovat se před Severekorejci i vlastní rodinou…

Vlastně mě ani tak nepřekvapila zjištění v tomto dokumentu. Čtu si o KLDR už dlouho a tak vím, jak dodává zbraně teroristům nebo organizuje hackerské útoky, ale to, že poskytují “licenci” na stavbu továren na zbraně a drogy v Africe, na to jsem fakt koukal s otevřenou pusou.

Krtek – špionem v Severní Koreji (2020) | ČSFD.cz

Určitě doporučuji každému, kdo by se rád dozvěděl, jak funguje ilegální obchod s KLDR, zbraněmi a jak to celé vlastně funguje. Obávám se, že ti Severekorejci, kteří “naletěli” Krtkovi a Jamesovi, skončili na popravišti nebo v lágru.

Chvíli jsem také přemýšlel nad těmi, kteří adorují KLDR s jeho režimem a schází se pod záštitou různých organizací, proč to dělají? Jsou obětmi dezinformací, mají nutkání vymezit se vůči systému, ve kterém se jim třeba nedaří? Baví je dobrodružství vyplívají z toho, že revoltují proti většině nebo prostě chtějí být či prostě jsou outsideři a tak přirozeně inklinují k těmto spolkům? Do jaké míry fungují tyto spolky jako náboženská nebo společenská organizace, která vlastně přijme kohokoliv, kdo se bude nekriticky dívat na KLDR a dostane se mu tak pozornosti nebo pocitu výjimečnosti? Lidi jako Alejandro jsou obyčejní obchodníci, zloději, oportunisti, ti mě vlastně nezajímají, ale ti řadoví, co upřímně věří a tleskají?