Mantra

Kdykoliv se setkáš se lží, násilím, hloupostí a něčím, co tě ničí, vytvoř dílo. Maluj, piš, zpívej, tvoř. Vem tu zlost, vem tu negativní energii, buď katalyzátor a transmutuj zlo v dobro. V inspiraci, v úlevu, zmenši entropii.

Podle současného stavu poznání stejně prohraješ. Vesmír vychladne, Slunce se změní v červeného obra a dost možná se vyhubíme mnohem dřív sami, ale buď se na to můžeš jen koukat a být nešťasnej nebo si řekneš hovno!

Co zná věda? Sama přiznává, že jen 4% toho, co je schopna pozorovat, je nějaká forma matérie, které stejně rozumí jen do fáze rozporu mezi makro a mikro světem. Možná jsme jen simulace. A kdyby to tak skutečně bylo, chci ji raději zajímavou, odlišnou od všech jiných simulací. A kdybychom se měli vyhladit? Tak snad raději později než dříve. Přinést argumenty je snadné. Jednat v souladu s nimi, je jiná liga.

Chci do vyšší ligy. Chci být zajímavý, chci dobro. A co je podle tebe dobro? Dobro je existence, dobro je život, rozmanitý, hodně ho. Nechci se již topit v teoretizování o tom, že bez existence by nebylo utrpení. Nebylo. Jenže je lepší být než nebýt. Raději jsem živý než mrtvý, raději jsem se narodil já než bratr.

A tak budu tvořit. Opravím dům, udělám dětem hrad z písku, postavím stage na koncert, napíšu další črtu, povídku, nakreslím obrázek, řeknu názor, vrátím se do veřejné diskuze. Kamaráde, budu ti kamarádem, i když jsi se utopil v dezinformacích. Nechám ti tvůj svět, však i já si tvořím vlastní. Ukážu ti je, tady jsou, jestli chceš, vlez do nich, nemusíš tam zůstat. Navštiv jiné, další, koukni se na jiné blázny a směj se jim. Smějme se absurditě našich světů, pravd, moudrostí, emocí a nebraňme si v tom navzájem.

Idealisto, sluníčkáři, mizantrope, chcimíre, pravdoláskaři, politiku, aktivisto, podnikateli, kapitalisto, anarchokapitalisto, ekoteroristo, vegane, vědče, dělníku, sociologu, ženo, Čechu, Němče, Ruse, Američane, ortodoxní žide, muslime, ateisto, většino, menšino, racionalisto, ezoteriku, optimisto, pesimisto, člověče, primáte, savče, strunatče, mnohobuněčný tvore buď!

https://cs.wikipedia.org/wiki/Entropie